Міжнародний день людей похилого віку

Дата в 2020 році: 1 жовтень, четверг
Святкується: Україні, Білорусі, Росії та інших країнах світу
Засновано: Резолюція № A / RES / 45/106 Генеральної Асамблеї ООН від 14.12.1990

Будь-яка людина на землі потребує соціумі: комусь необхідне схвалення, комусь допомога і підтримка, хтось самостверджується, піклуючись про інших, а деякі просто змагаються, щоб визначити лідера. Так чи інакше, але у кожного з нас є близька особа, думкою якої ми дуже цінуємо. Для більшості це батьки і найближчі родичі – брати і сестри, тітки і дядьки, бабусі і дідусі, які часто знаходяться від нас далеко. Іноді навіть живуть в одному місті діти та їх вікові батьки не знаходять часу, щоб побачитися хоча б раз на тиждень. З метою захисту прав людей похилого віку був створений інтернаціональне свято.

Коли відзначається

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. Дата створена з метою, щоб діти згадали про своїх батьків і родичів, проявили ввічливість і участь до сусідів та просто в черговий раз протягнули руку допомоги тим, хто часто соромиться її попросити. Свято було засновано з ініціативи ООН (Резолюція № A / RES / 45/106) 14 грудня 1990 року.  У 2020 року урочистості на міжнародному рівні проходять 30-й раз. До нас він прийшов трохи пізніше, в 1992 р, після прийняття Постанови Президії Верховної Ради № 2890 / 1-1 «Про проблеми літніх людей».

до змісту↑

Хто святкує

У Міжнародний день людей похилого віку 2020 вся увага звернена до людей старшого покоління: бабусям і дідусям, віковим сусідам по будинку, старшим колегам по роботі.

Історія свята

Хоча офіційне закріплення події відбулося завдяки діяльності ООН, ідея шанування старшого покоління – це один з основоположних каменів в культурі і традиціях будь-якого народу. Суперечливі факти і звичаї змінювали один одного на протязі декількох століть. І хоча у багатьох народів існували жорстокі правила, за якими старих залишали вмирати (або вбивали, як власне, і слабких дітей), їх завжди змінювали більш гідні традиції і культ предків.

Сьогодні в багатьох країнах гостро стоїть проблема демографічного характеру і старіння суспільства. За даними ООН, за відсутності кардинальних змін (сплеску народжуваності) до 2015 року, при чисельності населення планети в 8,5 млрд. чоловік, понад 1 млрд. перебереться за сходинку 60 років. Вже зараз частка літніх громадян України становить понад 20% (20,7%), а середній вік на початку 2011 року склав 39,6 років (при тому, що середньостатистичний житель планети дістався лише до 28 років). Спостерігається сумна тенденція скорочення різниці між чисельністю населення у віці понад 65 років і дітьми до 16.

Можна з гордістю констатувати, що Міжнародний день людей похилого віку з кожним роком набуває все більшої позитивне забарвлення. Визначення «люди похилого віку» перестало бути образливим, а допомога стає адресною і спрямованою.

до змісту↑

Цікаві факти

Навчання комп’ютерної грамотності дуже позитивно впливає на діяльність мозку людей у ​​віці. Разом з дозованим м’язовим навантаженням і правильним харчуванням це забезпечує підтримання необхідного балансу в організмі і навіть уповільнює старіння. Той факт, що малоосвічені люди старіють набагато швидше, підтвердили і дослідники Університетського коледжу Лондона.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд 0,00 / 0
Carfio-Life
Залишити відповідь

Adblock
detector